Smog a choroby układu oddechowego

Wybrane zagadnienia
dla lekarzy alergologów

Pobierz darmowy e-book i poznaj aspekty dotyczące:

Autorzy e-booka

Prof. dr hab. n. med. Janusz Milanowski

Posiada specjalizację z chorób wewnętrznych, z chorób płuc oraz alergologii. Przebywał na stażach naukowych w Instytucie Pasteura w Lille. Stypendysta Narodowej Akademii Nauk Stanów Zjednoczonych, gdzie pracował w National Institute for Occupational Safety and Health w Morgantown (West Virginia) jako Senior Associate. Jest autorem 222 pełnych prac w czasopismach naukowych i autorem i redaktorem 4 monografii. Od 1997 roku jest Kierownikiem Katedry i Kliniki Pneumonologii, Onkologii i Alergologii Uniwersytetu Medycznego w Lublinie. Jego główne zainteresowania naukowe dotyczą alergicznych chorób układu oddechowego, wpływu pyłu organicznego na układ oddechowy, nowotworów płuc – badania genetyczne i molekularne. Aktualnie jest Przewodniczącym Oddziału Lubelskiego Polskiego Towarzystwa Chorób Płuc oraz Konsultantem Wojewódzkim w dziedzinie chorób płuc.

Dr n. med. Jan Siwiec

Posiada wieloletnie doświadczenie w leczeniu szerokiego spektrum chorób płuc. Zajmuje się chorymi z zaburzeniami oddychania w czasie snu (OBS- obturacyjny bezdech senny), chorobami śródmiąższowymi płuc (w tym włóknieniem płuc, między innymi IPF), astmą oskrzelową czy przewlekłą obturacyjną chorobą płuc (POChP) – także tymi wymagającymi zastosowania nieinwazyjnej wentylacji mechanicznej. Posiada wieloletnie doświadczenie w zakresie diagnostyki obrazowej chorób płuc, w tym metodami inwazyjnymi takimi jak bronchoskopia. Był zaangażowany w prowadzenie programów lekowych NFZ w mukowiscydozie, włóknieniu płuc i astmie oskrzelowej. Członek Polskiego Towarzystwa Chorób Płuc (PTChP) i Europejskiego Towarzystwa Chorób Płuc (ERS).

Wypełnij formularz i pobierz bezpłatny ebook

Formularz centralny Ebook PZWL

*Pola wymagane

Zobacz więcej

Tak, chciałbym otrzymywać od Grupy PWN informacje handlowe e-mailem i na stronach WWW, dotyczące wybranych produktów i usług oferowanych przez podmioty należące do Grupy PWN. Podmioty wchodzące w skład Grupy PWN, tj.: Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. oraz ePWN Sp. z o.o., obie spółki z siedzibą w Warszawie, przy ul. Gottlieba Daimlera 2 są w tym przypadku współadministratorami danych. Więcej informacji o zasadach przetwarzania danych, w tym przysługujących prawach, znajdziesz w Polityce Prywatności

Odwiedź nasze Social Media
PZWL Wydawnictwo Lekarskie | ul. G. Daimlera 2 | 02-460 Warszawa
Copyright ©️ 2024 PZWL. Wszelkie prawa zastrzeżone