Opieka nad pacjentem w starszym wieku

Wybrane zagadnienia dla medyków

Pobierz e-booka i poznaj wybrane zagadnienia dotyczące:

Autorzy e-booka

prof. dr hab. n. med. Marian Grzymisławski

Kierownik Pracowni Dietetyki Klinicznej działającej przy Katedrze i Klinice Gastroenterologii, Dietetyki i Chorób Wewnętrznych na Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu. Członek Komitetu Żywienia Człowieka Polskiej Akademii Nauk, wieloletni Redaktor Naczelny czasopisma „Nowiny Lekarskie” (obecnie Journal of Medical Science). Członek wielu towarzystw naukowych. Autor i współautor publikacji z zakresu dietetyki.

dr hab. n. o zdr.
Marta Muszalik, prof.UMK

Jest profesorem uczelni w Collegium Medicum w Bydgoszczy, Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu w Katedrze Geriatrii, gdzie zajmuje stanowisko badawczo-dydaktyczne. Jest współautorem i współredaktorem podręczników dla studentów studiów medycznych związanych z pielęgniarstwem, geriatrią i pielęgniarstwem geriatrycznym. Jest autorką ok. 100 publikacji w pismach naukowych polskich i międzynarodowych.

dr hab. n. o zdr.
Ewa Borowiak

Specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa zachowawczego i geriatrycznego. Kierownik Zakładu Pielęgniarstwa Zachowawczego Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. W swoim dorobku naukowym ma ponad 78 prac oryginalnych (w tym 7 ze wskaźnikiem IF) oraz kilkanaście rozdziałów w podręcznikach. Główne zainteresowania naukowe obejmują problematykę Całościowej Oceny Geriatrycznej, problemów życiowych i pielęgnacyjnych osób w podeszłym wieku oraz zganienia zawodowe pielęgniarek i położnych.

prof. dr hab. med. Tomasz Kostka

Absolwent Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej w Łodzi. Kierownik Kliniki Geriatrii Katedry Nauk Klinicznych Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Na jego dorobek naukowy składa się 199 publikacji. Jest członkiem licznych towarzystw naukowych krajowych i zagranicznych. Laureat wielu nagród naukowych indywidualnych i zespołowych Czynnie uczestniczy w procesie dydaktycznym uczelni oraz kształceniu podyplomowym.

prof. dr hab.
Anna Skrzek

Związana z Akademią Wychowania Fizycznego. Analizuje kondycję biologiczną osób starszych oraz dynamiki procesów starzenia się organizmu, w aspekcie zróżnicowanych elementów jakości życia. Od 2013 roku współzałożyciel i redaktor naczelny czasopisma naukowego „Gerontologia Współczesna – Alter Ego Seniora”. Miała swój udział w tworzeniu i rozwoju polskiej krioterapii w medycynie i odnowie biologicznej. Od 2015 roku wiceprzewodnicząca Polskiego Towarzystwa Krioterapii. Laureatka wielu nagród naukowych.

Wypełnij formularz i pobierz bezpłatny ebook

Formularz centralny Ebook PZWL

*Pola wymagane

Zobacz więcej

Tak, chciałbym otrzymywać od Grupy PWN informacje handlowe e-mailem i na stronach WWW, dotyczące wybranych produktów i usług oferowanych przez podmioty należące do Grupy PWN. Podmioty wchodzące w skład Grupy PWN, tj.: Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. oraz ePWN Sp. z o.o., obie spółki z siedzibą w Warszawie, przy ul. Gottlieba Daimlera 2 są w tym przypadku współadministratorami danych. Więcej informacji o zasadach przetwarzania danych, w tym przysługujących prawach, znajdziesz w Polityce Prywatności

Odwiedź nasze Social Media
PZWL Wydawnictwo Lekarskie | ul. G. Daimlera 2 | 02-460 Warszawa
Copyright ©️ 2024 PZWL. Wszelkie prawa zastrzeżone