Kardiologia

Przezskórne leczenie niedomykalności zastawki mitralnej z użyciem systemu mitraclip

Pobierz darmowy e-book i poznaj wybrane zagadnienia dotyczące:

Autorzy e-booka

Prof. dr hab. n. med.
Andrzej Wysokiński

Członek Grupy Ekspertów Sekcji Echokardiografii Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego oraz Rady Naukowej Polskiej szkoły Echokardiografii. Posiada certyfikaty: Europen Society of Cardiology oraz Sekcji Echokardiografii Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego, a także Polskiej Szkoły Echokardiografii. Autor 258 prac naukowych oraz 181 prac przedstawionych na konferencjach i opublikowanych w pamiętnikach zjazdowych. Za swoje osiągnięcia dwukrotnie otrzymał nagrody naukowe Ministra Zdrowia i Opieki Społecznej, 28 razy nagrody rektorskie za twórcze wyniki pracy naukowej, a także Srebrny Krzyż Zasługi oraz Medal Komisji Edukacji Narodowej.

Dr hab. n. med.
Monika Budnik

Na co dzień pracuje w I Katedrze i Klinice Kardiologii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Specjalizuje się w zaawansowanej diagnostyce echokardiograficznej, w tym ocenie chorych przed i po operacjach kardiochirurgicznych. Posiada certyfikat Europejskiego Towarzystwa Kardiologicznego potwierdzający umiejętność wykonywania badań echokardiograficznych oraz akredytację Sekcji Echokardiografii Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego. Członek Polskiego i Europejskiego Towarzystwa Kardiologicznego, Sekcji Echokardiografii Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego oraz Europejskiej Asocjacji Obrazowania Sercowo Naczyniowego Europejskiego Towarzystwa Kardiologicznego. Swoje prace dotyczące echokardiografii prezentowała na kilkudziesięciu międzynarodowych kongresach kardiologicznych.

Dr hab. n. med.
Jerzy Pręgowski

Specjalista chorób wewnętrznych i kardiolog. Pracuje jako adiunkt w Klinice Kardiologii i Angiologii Interwencyjnej Instytutu Kardiologii w Aninie. Jego zainteresowania kliniczne dotyczą zwłaszcza inwazyjnej i nieinwazyjnej diagnostyki choroby wieńcowej (bóle w klatce piersiowej, przebyty zawał serca, stan po założeniu stentów do tętnic wieńcowych, stan po operacji pomostowania tętnic wieńcowych). Wykonuje zabiegi koronarografii i angioplastyki wieńcowej, oraz tomografię komputerową tętnic wieńcowych.

Dr hab. n. med.
Piotr Waciński

Kardiolog interwencyjny. Wykonał ponad 5000 zabiegów angioplastyki wieńcowej jako pierwszy operator. Jego bogate doświadczenie zawodowe obejmuje także ponad 6 lat praktyki w wiodących ośrodkach za granicą m. in. w Szwajcarii (Klinika Kardiologii Uniwersytetu w Genewie (HCUGE); Holandii i Kanadzie (Montreal Heart Institute, MHI). Może poszczycić się kanadyjskim egzaminem nostryfikacyjnym dyplomu lekarskiego. Regularnie uczestniczy w licznych kursach kardiologii interwencyjnej w kraju i za granicą, m. in. w USA; Kanadzie; Francji; Szwajcarii. Prowadzi wykłady w kraju i za granicą. Jest autorem ponad 50 publikacji z dziedziny kardiologii. Członek Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego oraz zagranicznych towarzystw naukowych: Europejskiego (ESC) i Kanadyjskiego Towarzystwa Kardiologicznego (CCS), SCAI (The Society For Cardiovascular Angiography And Interventions) USA.

Wypełnij formularz i pobierz bezpłatny ebook

Formularz centralny Ebook PZWL

*Pola wymagane

Zobacz więcej

Tak, chciałbym otrzymywać od Grupy PWN informacje handlowe e-mailem i na stronach WWW, dotyczące wybranych produktów i usług oferowanych przez podmioty należące do Grupy PWN. Podmioty wchodzące w skład Grupy PWN, tj.: Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. oraz ePWN Sp. z o.o., obie spółki z siedzibą w Warszawie, przy ul. Gottlieba Daimlera 2 są w tym przypadku współadministratorami danych. Więcej informacji o zasadach przetwarzania danych, w tym przysługujących prawach, znajdziesz w Polityce Prywatności

Odwiedź nasze Social Media
PZWL Wydawnictwo Lekarskie | ul. G. Daimlera 2 | 02-460 Warszawa
Copyright ©️ 2024 PZWL. Wszelkie prawa zastrzeżone