Immunoterapia Raka Płuca

Wybrane zagadnienia
dla lekarzy onkologów

E-book przybliża zagadnienia dotyczące:

Autorzy e-booka

Dr n. med. Katarzyna Stencel

Absolwentka Wydziału Lekarskiego Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. Specjalista Onkologii Klinicznej. Adiunkt w Katedrze i Klinice Onkologii Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. Wykładowca Studium Podyplomowego Badań Klinicznych i Biomedycznych Badań Naukowych. Redaktor prowadzący portalu medycznego eOnkologia. Od 2011 roku współbadacz w badaniach klinicznych 1., 2. i 3. fazy dotyczących głównie raka płuca i nowotworów klatki piersiowej, a także innych nowotworów litych. Członek Polskiego Towarzystwa Onkologii Klinicznej (PTOK), Polskiej Grupy Raka Płuca (PGRP) oraz International Association for the Study of Lung Cancer (IASLC).

Dr n. med. Paula Dobosz

Genetyk, specjalistka medycyny genomowej, zajmuje się przede wszystkim genetyką i genomiką nowotworów. Naukowo szczególnie zainteresowana immunoonkologią. Doświadczenie i wykształcenie z biologii molekularnej i medycyny zdobyła na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie, Warszawskim Uniwersytecie Medycznym i Akademii Wychowania Fizycznego Józefa Piłsudskiego w Warszawie. Po obronie doktoratu pracowała naukowo, studiowała i szkoliła na stażu podoktorskim się m.in. w Cambridge University (UK), Tel Aviv University (IL) i Georgetown University (USA). W 2018 roku, jako jedna z kilkunastu pierwszych osób na świecie, uzyskała dyplom Genomic Medicine, ukończywszy studia medyczne na prestiżowej brytyjskiej uczelni Cambridge University. Obecne pracuje w Centralnym Szpitalu Klinicznym MSWiA w Warszawie jako kierownik Zakładu Genetyki i Genomiki.

Dr n. med. Izabela Chmielewska

Doktor nauk medycznych, posiada specjalizację chorób wewnętrznych i onkologii klinicznej. Jest adiunktem w Klinice Pneumonologii, Onkologii i Alergologii. Odbyła staże zagraniczne w Washington University w St. Louis oraz Princess Margaret Cancer Center w Toronto. Nieustannie poszerza swoją wiedzę, biorąc czynny udział w kongresach w Polsce i za granicą. Dzielenie się wiedzą traktuje, jako swoją misję. Jednak najwięcej satysfakcji daje jej praca przy łóżku chorego. Zajmuje się pacjentami z rakiem płuc od 2006 r. Doświadczenie praktyczne zdobywa również prowadząc liczne badaniach kliniczne, głównie w tematyce raka płuc.

Z e-booka dowiesz się:

Na czym polega immunoterapia raka płuca i jakie są jej początki?

Jakie są nowości w leczeniu adjuwantowym i neoadjuwantowym u chorych na raka płuca

Jakie są metody i wskaźniki oceny skuteczność immunoterapii

Wypełnij formularz i pobierz bezpłatny ebook

Formularz centralny Ebook PZWL

*Pola wymagane

Zobacz więcej

Tak, chciałbym otrzymywać od Grupy PWN informacje handlowe e-mailem i na stronach WWW, dotyczące wybranych produktów i usług oferowanych przez podmioty należące do Grupy PWN. Podmioty wchodzące w skład Grupy PWN, tj.: Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. oraz ePWN Sp. z o.o., obie spółki z siedzibą w Warszawie, przy ul. Gottlieba Daimlera 2 są w tym przypadku współadministratorami danych. Więcej informacji o zasadach przetwarzania danych, w tym przysługujących prawach, znajdziesz w Polityce Prywatności

Odwiedź nasze Social Media
PZWL Wydawnictwo Lekarskie | ul. G. Daimlera 2 | 02-460 Warszawa
Copyright ©️ 2024 PZWL. Wszelkie prawa zastrzeżone