Cukrzyca typu 2

Wybrane zagadnienia dla lekarzy diabetologów

W publikacji znajdziesz informacje na temat:

Autorzy e-booka

dr n. med. Anna Jeznach – Steinhagen

Ukończyła Akademię Medyczną w Warszawie, I Wydział Lekarski oraz Szkołę Główną Gospodarstwa Wiejskiego, Wydział Nauk o Żywieniu Człowieka i Konsumpcji. Jest specjalistą chorób wewnętrznych. Kształciła się również w zakresie psychodietetyki. W swojej karierze zawodowej publikowała liczne artykuły w czasopismach polskich jak i zagranicznych. Jest także recenzentką i promotorką licznych prac dyplomowych.

dr Alicja Milczarczyk

Specjalista chorób wewnętrznych, diabetolog. Kierownik Pododdziału Diabetologii Kliniki Chorób Wewnętrznych, Endokrynologii i Diabetologii CSK MSW.

prof. Edward Franek

Kierownik Kliniki Chorób Wewnętrznych, Endokrynologii i Diabetologii Centralnego Szpitala Klinicznego MSWiA w Warszawie. Były konsultant województwa mazowieckiego w dziedzinie diabetologii. Członek Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego. Jego dorobek naukowy to ponad 170 artykułów naukowych opublikowanych w krajowych i zagranicznych czasopismach medycznych oraz 50 rozdziałów w różnych podręcznikach.

Dr med. Iwona Boniecka

Absolwentka Akademii Medycznej w Warszawie (specjalność dietetyka i zdrowie publiczne) oraz Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie (specjalność żywienie człowieka). Obecnie jest adiunktem w Zakładzie Dietetyki Klinicznej WUM. Prowadzi zajęcia dydaktyczne z fizjologii żywienia człowieka, dietoprofilaktyki i leczenia dietetycznego chorób niezakaźnych i żywieniowo-zależnych, podstaw dietetyki klinicznej, ćwiczeń z dietetyki klinicznej dla studentów dietetyki i fizjoterapii. Od 2007 współpracuje z Kliniką Chirurgii Ogólnej, Onkologicznej, Metabolicznej i Torakochirurgii Wojskowego Instytutu Medycznego. Autorka publikacji i wystąpień zjazdowych poświęconych postępowaniu dietetycznemu w leczeniu otyłości olbrzymiej, stłuszczeniowej choroby wątroby oraz chorób nerek. Prowadzi szkolenia dla lekarzy z zakresu zachowawczego leczenia otyłości i jej powikłań.

Wypełnij formularz i pobierz bezpłatny ebook

Formularz centralny Ebook PZWL

*Pola wymagane

Zobacz więcej

Tak, chciałbym otrzymywać od Grupy PWN informacje handlowe e-mailem i na stronach WWW, dotyczące wybranych produktów i usług oferowanych przez podmioty należące do Grupy PWN. Podmioty wchodzące w skład Grupy PWN, tj.: Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. oraz ePWN Sp. z o.o., obie spółki z siedzibą w Warszawie, przy ul. Gottlieba Daimlera 2 są w tym przypadku współadministratorami danych. Więcej informacji o zasadach przetwarzania danych, w tym przysługujących prawach, znajdziesz w Polityce Prywatności

Odwiedź nasze Social Media
PZWL Wydawnictwo Lekarskie | ul. G. Daimlera 2 | 02-460 Warszawa
Copyright ©️ 2024 PZWL. Wszelkie prawa zastrzeżone