Cukrzyca typu 2

Wybrane zagadnienia
dla lekarzy diabetologów


POBIERZ DARMOWY E-BOOK


W publikacji znajdziesz informacje na temat:

  • zaburzeń gospodarki węglowodanowej
  • wyrównania glikemii w cukrzycy typu 2
  • leczenia cukrzycy w POZ
  • patogenezy zaburzeń lipidowych w cukrzycy typu 2
  • cukrzycy typu 2 u osób otyłych
  • postępowania z chorym na cukrzycę zakażonym SARS-COV-2
  • diety w stanie przedcukrzycowym, insulinooporności i cukrzycy typu 2
Diabetologia_Cukrzyca-typu-2-1
Diabetologia_Cukrzyca-typu-2-2
Diabetologia_Cukrzyca-typu-2-3
Diabetologia_Cukrzyca-typu-2-4

Autorzy e-booka

dr n. med. Anna Jeznach – Steinhagen

Ukończyła Akademię Medyczną w Warszawie, I Wydział Lekarski oraz Szkołę Główną Gospodarstwa Wiejskiego, Wydział Nauk o Żywieniu Człowieka i Konsumpcji. Jest specjalistą chorób wewnętrznych. Kształciła się również w zakresie psychodietetyki. W swojej karierze zawodowej publikowała liczne artykuły w czasopismach polskich jak i zagranicznych. Jest także recenzentką i promotorką licznych prac dyplomowych.

dr Alicja Milczarczyk

Specjalista chorób wewnętrznych, diabetolog. Kierownik Pododdziału Diabetologii Kliniki Chorób Wewnętrznych, Endokrynologii i Diabetologii CSK MSW.

prof. Edward Franek

Kierownik Kliniki Chorób Wewnętrznych, Endokrynologii i Diabetologii Centralnego Szpitala Klinicznego MSWiA w Warszawie. Były konsultant województwa mazowieckiego w dziedzinie diabetologii. Członek Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego. Jego dorobek naukowy to ponad 170 artykułów naukowych opublikowanych w krajowych i zagranicznych czasopismach medycznych oraz 50 rozdziałów w różnych podręcznikach.

Dr med. Iwona Boniecka

Absolwentka Akademii Medycznej w Warszawie (specjalność dietetyka i zdrowie publiczne) oraz Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie (specjalność żywienie człowieka). Obecnie jest adiunktem w Zakładzie Dietetyki Klinicznej WUM. Prowadzi zajęcia dydaktyczne z fizjologii żywienia człowieka, dietoprofilaktyki i leczenia dietetycznego chorób niezakaźnych i żywieniowo-zależnych, podstaw dietetyki klinicznej, ćwiczeń z dietetyki klinicznej dla studentów dietetyki i fizjoterapii. Od 2007 współpracuje z Kliniką Chirurgii Ogólnej, Onkologicznej, Metabolicznej i Torakochirurgii Wojskowego Instytutu Medycznego. Autorka publikacji i wystąpień zjazdowych poświęconych postępowaniu dietetycznemu w leczeniu otyłości olbrzymiej, stłuszczeniowej choroby wątroby oraz chorób nerek. Prowadzi szkolenia dla lekarzy z zakresu zachowawczego leczenia otyłości i jej powikłań.

POBIERZ DARMOWY E-BOOK

Wypełnij formularz i pobierz bezpłatny ebook

[elementor-template id=”62675″] [elementor-template id=”57705″]