Bestseller ostatnich miesięcy!

WADY SERCA PŁODU

Diagnostyka i postępowanie”

Pod redakcją Prof. dr hab. n. med. Marii Respondeckiej-Liberskiej

Opowieść o chorych dzieciach, ale i o szansach i nadziejach!

30 przypadków medycznych albo raczej 30 dzieci, które w okresie płodowym w latach 2017–2021 trafiły pod opiekę prof. dr hab. n. med. Marii Respondek-Liberskiej w Zakładzie Kardiologii Prenatalnej Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi, jedynej jednostce tego typu w Polsce.

Zapoznaj się z obowiązkową książką referencyjną, która Ci pomoże w codziennej praktyce.

Poznaj ponad 30 „autorskich” przypadków wad serca u płodu, opatrzonych opisem i materiałem ilustracyjnym oraz podsumowaniem: Czego nauczył mnie ten przypadek.

Dowiedz się, dlaczego płody i noworodki z wadami serca umierają i co można zrobić, by dać niektórym z nich szanse na przeżycie.

Sprawdź najważniejszą część dotyczącą organizacji opieki przed- i okołoporodowej nad płodami z wadami serca, u których jest nadzieja na w pełni prawidłowy rozwój fizyczny i umysłowy, aż do dorosłości.

Książka jest właśnie o tym, jak należy wykorzystać wiedzę ściśle medyczną o sercu płodu i dzięki koordynacji pracy lekarzy różnych specjalności oraz zaangażowaniu i nadziei rodziców osiągnąć sukces i zdrowie dziecka. Książka nie jest typową medyczną monografią. Jest opowieścią o chorych dzieciach, ale i o szansach i nadziejach.

Prof. dr hab. n. med. Przemysław Oszukowski

W książce "Wady serca płodu" znajdziesz:

  • o istocie posiadania rzetelnej wiedzy z zakresu embriologii serca i fizjologii układu krążenia płodu,
  • jak wygląda profilaktyka wad serca u płodu,
  • jak prawidłowo analizować dane na temat wad wrodzonych serca w ORPKP,
  • o klasyfikacji wad serca w kardiologii prenatalnej w III trymestrze i przed porodem,
  • jakie są najczęstsze inwazyjne zabiegi kardiologiczne i najczęstsze operacje kardiochirurgiczne u noworodków;
  • jakie są aktualne normy dla badania echokardiologicznego płodu;
  • jakie są przypadki dzieci z wadami rozpoznanymi prenatalnie, które nie dożyły porodu lub żyły bardzo krótko;
  • jakie są przyczyny i zdarzenia w sytuacji, gdy dziecko wymaga wdrożenia odpowiednich procedur ratujących życie, w pierwszych dniach po porodzie;
  • jak wygląda prawidłowe postępowanie prenatalne i okołoporodowe noworodka z wadą planowaną.

Zapisz się na listę bestsellerowej książki, a otrzymasz:

Bezpłatny fragment książki

Kod rabatowy obniżający cenę książki o 19%

O redaktorze naukowym:

Prof. dr hab. n. med. Maria Respondek-Liberska

Pediatra, kardiolog prenatalny, fetolog. Kierownik Zakładu Diagnostyki i Profilaktyki Wad Wrodzonych Uniwersytetu Medycznego w Łodzi oraz Zakładu Kardiologii Prenatalnej w Instytucie Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi. Członek Rady Naukowej Wydziału Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Medycznego w Łodzi oraz członek Rady Naukowej Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki. Prezes Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Kardiologii Prenatalnej. Od 2011 r. redaktor naczelny kwartalnika „Kardiologia Prenatalna – ECHO Płodu”, od 2015 r. – „Prenatal Cardiology”. Autorka i współautorka pierwszych polskich podręczników z zakresu kardiologii prenatalnej, blisko 60 rozdziałów w podręcznikach medycznych (w tym także zagranicznych) i ponad 300 artykułów w renomowanych czasopismach. Założyciel Polskiego Towarzystwa Kardiologii Prenatalnej (styczeń 2018).

Pod patronatem:

Wypełnij formularz i pobierz bezpłatny fragment

Formularz centralny Ebook PZWL

*Pola wymagane

Zobacz więcej

Tak, chciałbym otrzymywać od Grupy PWN informacje handlowe e-mailem i na stronach WWW, dotyczące wybranych produktów i usług oferowanych przez podmioty należące do Grupy PWN. Podmioty wchodzące w skład Grupy PWN, tj.: Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. oraz ePWN Sp. z o.o., obie spółki z siedzibą w Warszawie, przy ul. Gottlieba Daimlera 2 są w tym przypadku współadministratorami danych. Więcej informacji o zasadach przetwarzania danych, w tym przysługujących prawach, znajdziesz w Polityce Prywatności

Odwiedź nasze Social Media
PZWL Wydawnictwo Lekarskie | ul. G. Daimlera 2 | 02-460 Warszawa
Copyright ©️ 2024 PZWL. Wszelkie prawa zastrzeżone