
PZWL Wydawnictwo Lekarskie | ul. G. Daimlera 2 | 02-460 Warszawa
Opowieść o chorych dzieciach, ale i o szansach i nadziejach!
30 przypadków medycznych albo raczej 30 dzieci, które w okresie płodowym w latach 2017–2021 trafiły pod opiekę prof. dr hab. n. med. Marii Respondek-Liberskiej w Zakładzie Kardiologii Prenatalnej Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi, jedynej jednostce tego typu w Polsce.
Poznaj ponad 30 „autorskich” przypadków wad serca u płodu, opatrzonych opisem i materiałem ilustracyjnym oraz podsumowaniem: Czego nauczył mnie ten przypadek.
Dowiedz się, dlaczego płody i noworodki z wadami serca umierają i co można zrobić, by dać niektórym z nich szanse na przeżycie.
Sprawdź najważniejszą część dotyczącą organizacji opieki przed- i okołoporodowej nad płodami z wadami serca, u których jest nadzieja na w pełni prawidłowy rozwój fizyczny i umysłowy, aż do dorosłości.
Książka jest właśnie o tym, jak należy wykorzystać wiedzę ściśle medyczną o sercu płodu i dzięki koordynacji pracy lekarzy różnych specjalności oraz zaangażowaniu i nadziei rodziców osiągnąć sukces i zdrowie dziecka. Książka nie jest typową medyczną monografią. Jest opowieścią o chorych dzieciach, ale i o szansach i nadziejach.
Prof. dr hab. n. med. Przemysław Oszukowski
Pediatra, kardiolog prenatalny, fetolog. Kierownik Zakładu Diagnostyki i Profilaktyki Wad Wrodzonych Uniwersytetu Medycznego w Łodzi oraz Zakładu Kardiologii Prenatalnej w Instytucie Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi. Członek Rady Naukowej Wydziału Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Medycznego w Łodzi oraz członek Rady Naukowej Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki. Prezes Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Kardiologii Prenatalnej. Od 2011 r. redaktor naczelny kwartalnika „Kardiologia Prenatalna – ECHO Płodu”, od 2015 r. – „Prenatal Cardiology”. Autorka i współautorka pierwszych polskich podręczników z zakresu kardiologii prenatalnej, blisko 60 rozdziałów w podręcznikach medycznych (w tym także zagranicznych) i ponad 300 artykułów w renomowanych czasopismach. Założyciel Polskiego Towarzystwa Kardiologii Prenatalnej (styczeń 2018).