Kosmetologia i Trychologia Gerontologiczna.

Ujęcie Holistyczne

dr n. med. Claudia Musiał

Praktyczne kompendium wiedzy dla wszystkich zainteresowanych procesem starzenia się skóry i organizmu człowieka.

Książka powstała jako odpowiedź na potrzeby kosmetologów, trychologów, dermatologów i lekarzy medycyny estetycznej.

Czego dowiesz się z książki?

Jakie zastosowanie praktyczne ma kosmetologia i trychologia gerontologiczna

Zrozumiesz proces starzenia się skóry już na poziomie komórkowym i molekularnym

Czym jest senescencja komórkowa i jaką rolę pełni w kosmetologii, trychologii i dermatologii

Jaką rolę pełni ekspozom w procesie starzenia się skóry i włosów

Poznasz przyszłe kierunki interwencji terapeutycznej w starzeniu się skóry i włosów

Dowiesz się, na czym polega pielęgnacja przeciwstarzeniowa skóry i włosów

Jest to trzeci tytuł Autorki, który został wydany na łamach PZWL Wydawnictwa Lekarskiego

Dr n. med. Claudia Musiał jest również autorką blisko 50 publikacji popularno-naukowych i naukowych w dziedzinie kosmetologii i trychologii.

Kompendium wiedzy

Drogowskaz w prewencji przeciwstarzeniowej skóry i włosów

W książce Kosmetologia i Trychologia Gerontologiczna. Ujęcie Holistyczne znajdziesz przegląd najważniejszych doniesień naukowych i klinicznych w zakresie kosmetologii i trychologii gerontologicznej, od samych podstaw biologii komórki, przez aspekty praktyczne pielęgnacji skóry i włosów, aż po rolę diety w starzeniu się.

Książka stanowi wszechstronne i kompletne kompendium wiedzy o starzeniu się skóry i włosów. Stanowi źródło informacji o procesie starzenia się skóry w odniesieniu do dziedziny kosmetologii, trychologii, dermatologii, medycyny estetycznej i gerontologii. Publikacja ta obejmuje w sposób szczegółowy najnowsze osiągnięcia naukowe na poziomie komórkowym, molekularnym, jak i klinicznym. Zapewnia naukowe spojrzenie na rozwój koncepcji przeciwstarzeniowej w kosmetologii, trychologii i dermatologii.

Rozmowa Claudii Musiał z Magdaleną Wójcik

Podcast „Estetyczne rozmowy” Akademii Estetik, Patrona Medialnego książki.

Co otrzymasz po zapisaniu się na Kosmetologia i Trychologia Gerontologiczna. Ujęcie Holistyczne?

przedpremierowy fragment publikacji

zapoznaj się z publikacją przed jej zakupem!

Książka

Kosmetologia i Trychologia Gerontologiczna. Ujęcie Holistyczne

w liczbach:

obszernych rozdziałów, w tym blisko 158 podrozdziałów
1
tabel i szereg ramek informacyjnych przybliżających pojęcia naukowe
1
ryciny przedstawiające wysoko merytoryczne treści powstałe na podstawie literatury naukowej
1
pozycji w indeksie skrótów
1
pozycji bibliograficznych i badań naukowych
1

Czy wiesz, że...?

W trakcie okresu menopauzy obserwuje się spadek kolagenu o około 2% każdego roku? Jak wskazuje literatura naukowa, najbardziej zauważalny spadek kolagenu i elastyny występuje w pierwszych pięciu latach okresu menopauzy.

Wiodącą cechą procesu starzenia się skóry jest pogorszenie mechanizmów i aktywności komórek macierzystych, w odniesieniu do procesu samoodnowy, czy różnicowania się.

Holistyczne spojrzenie na proces starzenia się skóry, powinno uwzględnić w szerokim spektrum czynniki wyzwalające (czyli czynniki ekspozomalne), oraz związaną z nimi strategię prewencyjną.

Stres oksydacyjny jest nieodzowną przyczyną siwienia i łysienia w trakcie procesu starzenia się? Stąd też, w codziennej pielęgnacji nie powinno zabraknąć substancji o działaniu przeciwutleniającym.

Senescencja komórkowa to proces starzenia się komórek, który charakteryzuje się m.in. ograniczeniem podziałów komórkowych. U podstaw przedwczesnego starzenia się skóry leży właśnie senescencja komórkowa.

O Autorce

Claudia Musiał

dr n. med. i n. zdr.

Doktor nauk medycznych i nauk o zdrowiu w dyscyplinie nauki medyczne, kosmetolog o specjalności kosmetologia bioestetyczna, trycholog; naukowiec w dziedzinie onkologii eksperymentalnej i biologii molekularnej. Stopień doktora uzyskała na Wydziale Lekarskim Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Laureatka nagrody Człowiek Roku 2023 w konkursie art Of Beauty Prestige Awards za innowacyjne badania naukowe i promowanie rozwoju trychologii w Polsce, wieloletni wykładowca akademicki. Autorka publikacji naukowych o zasięgu międzynarodowym z Listy Filadelfijskiej z dziedziny biologii, chemii medycznej, onkologii eksperymentalnej, kosmetologii oraz trychologii, jak również szeregu branżowych publikacji popularno-naukowych w wiodących magazynach branży beauty; prelegentka na konferencjach naukowych i popularno-naukowych.
Nominowana do Nagrody Miasta Gdańska dla Młodych Naukowców im. Jana Uphagena przez Rektora Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego w 2021 roku oraz do Nagrody dla Nauczyciela Akademickiego Roku w Plebiscycie Edukacyjnym 2022 („Dziennik Bałtycki”); laureatka nagród Rektora Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego za osiągnięcia naukowe w ramach nagród specjalnych w obszarze publikacji naukowych oraz nagród zespołowych. Laureatka dyplomu uznania Rektora Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego w 2022 roku za uzyskanie najwyższych ocen dydaktycznych. Szkoleniowiec z zakresu trychologii i kosmetologii oraz ekspert medialny. Członkini International Trichoscopy Society oraz Polskiego Stowarzyszenia Trychologicznego. Członkini honorowego międzynarodowego towarzystwa naukowego Sigma Xi: The Scientific Research Honor Society. Autorka bestsellerowej książki Trychologia Kosmetologiczna i Lekarska (PZWL Wydawnictwo Lekarskie, 2022) oraz Rola Komórek Macierzystych we Współczesnej Medycynie Estetycznej i Kosmetologii (PZWL Wydawnictwo Lekarskie, 2023).

Patroni medialni

Wypełnij formularz i pobierz bezpłatny fragment

Formularz centralny Ebook PZWL

*Pola wymagane

Zobacz więcej

Tak, chciałbym otrzymywać od Grupy PWN informacje handlowe e-mailem i na stronach WWW, dotyczące wybranych produktów i usług oferowanych przez podmioty należące do Grupy PWN. Podmioty wchodzące w skład Grupy PWN, tj.: Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. oraz ePWN Sp. z o.o., obie spółki z siedzibą w Warszawie, przy ul. Gottlieba Daimlera 2 są w tym przypadku współadministratorami danych. Więcej informacji o zasadach przetwarzania danych, w tym przysługujących prawach, znajdziesz w Polityce Prywatności

Odwiedź nasze Social Media
PZWL Wydawnictwo Lekarskie | ul. G. Daimlera 2 | 02-460 Warszawa
Copyright ©️ 2024 PZWL. Wszelkie prawa zastrzeżone