Rymy Medycyny

To niepowtarzalny tomik poezji w poręcznej formie e-booka. Wiersze zostały napisane przez stażystów kierunku lekarskiego i lekarsko-dentystycznego, rocznik 2023.

I zobacz, jaki talent, nie tylko medyczny,

mają studenci Uczelni Medycznych w Polsce.

Nie samą medycyną człowiek żyje!

Wiersze, opublikowane w tomiku, zostały przesłane na konkurs Na staż z PZWL | edycja 2023. Motywem przewodnim był humorystyczny temat konkursu:

Diagnoza? Stażysta! Opisz 5 symptomów współczesnego stażysty i zaproponuj leczenie.

Przychodzi młoda kobieta do doktora. „A cóż to? Pani chora?” „Tak doktorze, tak się zdaje Do pracy codziennie rano wstaję…” „Co się dzieje, proszę mówić! Tylko mnie tym nie zanudzić. Człowiek młody powinien pracować. Nie może od tak sobie chorować!”

Łatwa diagnoza
Kamila Fronc
AUTOR
Pora poznać pewnego stażystę Medyczne guru, profesjonalistę Wszystko umiał, wszystko wiedział Na studiach to on ledwo wysiedział Stażu nie mógł się doczekać W końcu nie będzie narzekać Wszak wiadomo, staż to staż O nim mówiono: „tam się wykaż” – Ballada o Stażyście
„Słuchaj Przyjacielu drogi, Za wysokie są tu progi... Nerwów już mi tu nie starcza, Gdyż mi z wiekiem spadła tarcza. Tarcza pełna opanowania, Wkurzam się nawet kładąc do spania! Ci stażyści – bój się Boga, To jest dla mnie wieczna trwoga. Hałas, śmiech i ich głupota – nie lekarza a ciemnota!”

Troski Pana Profesora
Michał Wróbel
AUTOR

EXTRA BONUS DLA MIŁOŚNIKÓW POEZJI!

W publikacji znajdziesz specjalny kod rabatowy

na zakup książek Wydawnictwa Lekarskiego PZWL, do zrealizowania na stronie księgarni www.pzwl.pl

Wypełnij formularz i pobierz bezpłatny ebook

Formularz centralny Ebook PZWL

*Pola wymagane

Zobacz więcej

Tak, chciałbym otrzymywać od Grupy PWN informacje handlowe e-mailem i na stronach WWW, dotyczące wybranych produktów i usług oferowanych przez podmioty należące do Grupy PWN. Podmioty wchodzące w skład Grupy PWN, tj.: Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. oraz ePWN Sp. z o.o., obie spółki z siedzibą w Warszawie, przy ul. Gottlieba Daimlera 2 są w tym przypadku współadministratorami danych. Więcej informacji o zasadach przetwarzania danych, w tym przysługujących prawach, znajdziesz w Polityce Prywatności

Odwiedź nasze Social Media
PZWL Wydawnictwo Lekarskie | ul. G. Daimlera 2 | 02-460 Warszawa
Copyright ©️ 2024 PZWL. Wszelkie prawa zastrzeżone