Nowoczesne terapie obrzęku naczynioruchowego, pokrzywki i atopowego zapalenia skóry

W gabinecie lekarza POZ

Publikacja, skierowana do lekarzy POZ, przybliża wybrane zagadnienia z zakresu:

Autorzy:

Prof. UJ, dr hab. med. Ewa Czarnobilska

Absolwentka Wydziału Lekarskiego Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, wieloletni kierownik Centrum Alergologii Klinicznej i Środowiskowej Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie, Katedry Toksykologii i Chorób Środowiskowych oraz Zakładu Alergologii Klinicznej i Środowiskowej CMUJ. Jest specjalistą alergologiem, a także Konsultantem Wojewódzkim w dziedzinie alergologii. Autorka i współautorka ok. 150 publikacji naukowych w czasopismach krajowych i zagranicznych. Laureatka licznych nagród za działalność naukową, kliniczną i społeczną. Należy do Europejskiej Akademii Alergologii i Immunologii Klinicznej (EAACI), a także jest członkiem Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Alergologicznego.

Prof. dr hab. n. med. Joanna Narbutt

Specjalista dermatolog-wenerolog. Jest konsultantem krajowym w dziedzinie dermatologii i wenerologii, a także kierownikiem Kliniki Dermatologii Dziecięcej i Onkologicznej Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Jej głównymi kierunkami zainteresowań klinicznych i naukowych są łuszczyca, atopowe zapalnie skóry, fotoprotekcja, pokrzywka, nowotwory i alergie. Jej liczne publikacje poświęcone tym zagadnieniom znajdziemy w czasopismach medycznych krajowym oraz dzynarodowym zasięgu. Członkini Polskiego Towarzystwa Dermatologicznego, European Society for Dermatological Research, European Academy of Dermatology and Venereology oraz Zespołu Kwalifikującego d/s Leczenia Biologicznego Łuszczycy powołanego przez NFZ. Laureatka wielu prestiżowych stypendiów naukowych zarówno krajowych jak i międzynarodowych m.in. American Academy of Dermatology, European Society for Dermatological Research; stypendium L’OREAL dla Kobiet i Nauki.

Prof. dr. hab. n. med. Roman Nowicki

Kierownik Kliniki Dermatologii, Wenerologii i Alergologii Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Staże naukowe odbył  w najsłynniejszych ośrodkach dermatologicznym i wenerologicznym Addenbrookes Hospital w Cambridge oraz w Klinice Dermatologii i Alergologii Uniwersytetu Maksymiliana-Ludwika w Monachium. Członek  licznychmiędzynarodowych towarzystw naukowych: European Society for Dermatological Research, European Academy of Dermatology and Venereology, American Academy of Dermatology, European Academy of Allergology and Clinical Immunology, European Nail Society, European Confederation for Medical Mycology, International Society for Human and Animal Mycology (ISHAM), International Society of Hyperhydrosis i American Society of Cosmetic Dermatology & Aesthetic Surgery.  Jest autorem wielu artykułów naukowych w czasopismach polskich i zagranicznych,  rozdziałów w podręcznikach, i podręczników, których tematyka obejmuje problematykę chorób skóry, ze szczególnym uwzględnieniem rozpoznawania i leczenia chorób alergicznych i zawodowych, zakażeń grzybiczych i bakteryjnych. Od 2004 roku przewodniczy Sekcji Dermatologicznej Polskiego Towarzystwa Alergologicznego.

Wypełnij formularz i pobierz bezpłatny ebook

Formularz centralny Ebook PZWL

*Pola wymagane

Zobacz więcej

Tak, chciałbym otrzymywać od Grupy PWN informacje handlowe e-mailem i na stronach WWW, dotyczące wybranych produktów i usług oferowanych przez podmioty należące do Grupy PWN. Podmioty wchodzące w skład Grupy PWN, tj.: Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. oraz ePWN Sp. z o.o., obie spółki z siedzibą w Warszawie, przy ul. Gottlieba Daimlera 2 są w tym przypadku współadministratorami danych. Więcej informacji o zasadach przetwarzania danych, w tym przysługujących prawach, znajdziesz w Polityce Prywatności

Odwiedź nasze Social Media
PZWL Wydawnictwo Lekarskie | ul. G. Daimlera 2 | 02-460 Warszawa
Copyright ©️ 2024 PZWL. Wszelkie prawa zastrzeżone