Dla lekarzy, fizjoterapeutów, studentów, trenerów i sportowców

Medycyna Sportów Walki

Fizjologia wysiłku, diagnostyka, traumatologia i żywienie

Sięgnij po kompendium wiedzy na temat kompleksowej opieki medycznej nad zawodnikami uprawiającymi sporty walki!

Pierwsza w Polsce monografia o tej tematyce!

Do tej pory nie było na rynku wydawniczym publikacji całościowo traktującej temat opieki zdrowotnej nad sportowcami uprawiającymi sporty walki, a jest to wyjątkowy zakres i specyfika wymagająca odrębnego podejścia do zawodnika.

Dzięki książce poznasz…

  • historię i zasady współzawodnictwa kilkunastu sportów walki,
  • podstawy fizjologii, biochemii i energetyki wysiłku fizycznego,
  • badania diagnostyczne dedykowane sportowcom (od badania lekarskiego po próby czynnościowe układu krążenia i oddechowego),
  • metodykę oceny wydolności aerobowej i anaerobowej oraz sprawności specjalnej w sportach walki,
  • zasady żywienia i suplementacji,
  • sposoby ostrej redukcji masy ciała w okresie przedstartowym,
  • specyfikę traumatologii sportów walki i metody postępowania w najczęstszych obrażeniach.

W Książce znajdziesz:

460 stron informacji bazujących
na 250 pozycjach bibliograficznych

42 rozdziały

ponad 150 tabel

kilkadziesiąt zdjęć i rycin

wiele ciekawostek i mało znanych faktów ze świata sportu i medycyny

Z książki dowiesz się też…

  • jak aktywizować i optymalizować procesy wypoczynkowe wykorzystując zasady biohackingu,
  • co to jest niedozwolone wspomaganie,
  • jaka jest aktualna, obowiązująca od stycznia 2024 roku lista substancji i metod zabronionych w sporcie,
  • jakie przepisy prawne regulują współzawodnictwo sportowe w Polsce.

Czy wiesz że:

do 2020 roku Polacy w sportach walki 20-krotnie sięgali po tytuł mistrza olimpijskiego. Podwójnymi złotymi medalistami igrzysk olimpijskich byli Waldemar Legień (judo) oraz Witold Woyda (floret)…

Zapisz się na premierę książki i odbierz:

20% kod rabatowy kup taniej w Księgarni PZWL
Powiadomienie o starcie premiery.
Nie czekaj na dodruk!
DARMOWY ROZDZIAŁ
Przeczytaj przed zakupem

POZNAJ AUTORA

Zdjęcie 02

dr n. med. Zbigniew Krenc

  • Absolwent Wydziału Lekarskiego Wojskowej Akademii Medycznej w Łodzi oraz Studiów Podyplomowych na Wydziale Lekarskim Uniwersytetu Medycznego w Łodzi na kierunku „Elementy metodologii badań empirycznych w medycynie i zastosowania statystyki w badaniach biomedycznych”.
  • Doktor nauk medycznych, specjalista chorób dzieci, kardiologii dziecięcej i medycyny sportowej.
  • W latach 2011 – 2022 kierownik Pracowni Kardiologii Sportowej przy Klinice Pediatrii, Kardiologii Prewencyjnej i Immunologii Wieku Rozwojowego Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. W 2023 roku decyzją JM Rektora Uniwersytetu Medycznego w Łodzi powołany na stanowisko kierownika Zakładu Dydaktyki Pediatrycznej w Katedrze Pediatrii i Immunologii Wieku Rozwojowego.
  • Autor lub współautor ponad 100 artykułów naukowych i doniesień zjazdowych, podręcznika „Badanie kliniczne w pediatrii z elementami badania neurologicznego ” oraz 16 rozdziałów w książkach.

  • Od wczesnych lat szkolnych związany ze sportami walki. Początkowo jako zawodnik judo odnosił sukcesy na turniejach rangi okręgowej i krajowej (m.in. złoty medalista Mistrzostw Polski SZS, brązowy medalista Mistrzostw Polski Uczelni Wojskowych). Później związany z Polskim Związkiem Karate Tradycyjnego jako instruktor (3 DAN ITKF), sędzia, egzaminator i członek Komisji Medycznej.

  • Za wieloletnią współpracę z Okręgowym Związkiem Judo w Łodzi wyróżniony Srebrną Honorową Odznaką Polskiego Związku Judo.

  • Zainteresowania: promowanie zdrowego stylu życia, biohacking, muzyka (od poważnej do różnych nurtów metalu), literatura piękna i sensacyjna.

Z2

Co o książce piszą recenzenci?

Zakres merytoryczny monografii jest bardzo szeroki i obejmuje nie tylko tematy medyczne uwzględniające diagnostykę kliniczną, w tym diagnostykę wysiłkową, lecz także teorię sportów walki, elementy fizjologii i biochemii wysiłku fizycznego, ocenę sprawności fizycznej zawodników, sposób racjonalnego żywienia i optymalizacje procesów regeneracji zawodników…

Mimo że tytuł pracy sugeruje przydatność monografii dla pracowników medycznych, to może ona być również wykorzystana w procesie kształcenia przed- i podyplomowego przez duży krąg odbiorców…

prof. dr hab. n. med. Anna Jegier
Zakład Medycyny Sportowej
Uniwersytet Medyczny w Łodzi

Z radością rekomenduję ten podręcznik. Jest to książka o wysokim poziomie merytorycznym, napisana z pasją przez niezwykle kompetentnego specjalistę. Jestem przekonany, że będzie praktycznym przewodnikiem dla lekarzy opiekujących się sportowcami, w szczególności zawodniczkami i zawodnikami sportów walki…

dr hab. n. med. Hubert Krysztofiak, prof. IMDiK
Centralny Ośrodek Medycyny Sportowej
Instytut Medycyny Doświadczalnej i Klinicznej
im. Mossakowskiego PAN

Wypełnij formularz i pobierz bezpłatny fragment książki:

Formularz centralny Ebook PZWL

*Pola wymagane

Zobacz więcej

Tak, chciałbym otrzymywać od Grupy PWN informacje handlowe e-mailem i na stronach WWW, dotyczące wybranych produktów i usług oferowanych przez podmioty należące do Grupy PWN. Podmioty wchodzące w skład Grupy PWN, tj.: Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. oraz ePWN Sp. z o.o., obie spółki z siedzibą w Warszawie, przy ul. Gottlieba Daimlera 2 są w tym przypadku współadministratorami danych. Więcej informacji o zasadach przetwarzania danych, w tym przysługujących prawach, znajdziesz w Polityce Prywatności

Copyright ©️ 2024 PZWL. Wszelkie prawa zastrzeżone
add_action('wp_footer', function() { ?>